Poddąbie i okolica

Morski Sen

 

     

          

Plaża

Poddąbie

 

Największą atrakcją Poddąbia jest wybrzeże klifowe, a pod nim piękna piaszczysta i szeroka plaża która rozciąga się na długości 100 m. O tym jak delikatny jest tutejszy piasek może świadczyć fakt, że przed stuleciami napełniano nim klepsydry…

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Miejscowość położona jest w sosnowo - bukowym lesie na olbrzymim klifie, który powstał sto lat temu podczas największego w dziejach sztormu.

 Poddąbie to maleńka (po sezonie letnim zamieszkuje tu zaledwie kilka rodzin), nadmorska miejscowość letniskowa. Położenie: pomiędzy Ustką a Rowami, obok Dębiny.

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Miejscowość położona jest w sosnowo - dębowym lesie na olbrzymim klifie, który powstał sto lat temu podczas największego w dziejach sztormu. W sezonie letnim wypoczywa tu około tysiąca turystów z całej Polski, a także z Niemiec i Holandii. W 2002 r. w Poddąbiu wybudowano pierwszy brukowany i oświetlony deptak nazywany Promenadą Słońca. Powstał także kompleks lokali usługowych i handlowych, nowe sklepy i restauracje. Miejscowość nie zatraciła jednak swojego niepowtarzalnego klimatu przytulnej nadmorskiej osady. Oprócz stromego klifu atrakcją jest także grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowej. Przy ulicy Plażowej można dostrzec pozostałości niewielkiego cmentarza rybaków i rozbitków, który był używany 200 lat temu.

© 2017 created with webwavecms.com